Weight Balance – zmień swoje życie na zdrowsze

By 29 lipca 2016Aktualności
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

weightbalance_Idea5Wystartowaliśmy z kampanią Weight Balance, której partnerami są: Centrum Leczenia Otyłości i Fundacja na Rzecz Walki z Otyłością. Weight Balance to akcja społeczno-edukacyjna, pokazująca jak utrzymać odpowiednią wagę, sprawność fizyczną i psychiczną w każdym wieku. Weight Balance wskazuje właściwe nawyki żywieniowe, promuje zdrowy tryb życia i pokazuje, jak nie dać się otyłości!

Statystyki chorych na otyłość w Polsce są zatrważające. Już co drugi Polak cierpli na otyłość lub nadwagę (TGI/MillwardBrown, lipiec 2015 – grudzień 2015).  Jesteśmy jednym z najszybciej tyjących krajów w Europie! Co piąte dziecko w wieku przedszkolnym cierpi na tę chorobę. Najwyższy czas zająć się problemem, w przeciwnym razie może nas czekać prawdziwa epidemia.

To dlatego w akcję Weight Balance zaangażowali się lekarze, dietetycy, psychologowie żywienia i fizjoterapeuci z Centrum Leczenia Otyłości, których porady, wparcie i wiedza, to tylko część programu edukacyjnego, realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii Weight Balance.

Działania realizowane w ramach Weight Balance wspiera Fundacja na Rzecz Walki z Otyłością, której głównym celem jest edukacja nt. profilaktyki żywieniowej u wszystkich grup wiekowych oraz zagrożeń jakie niosą ze sobą choroby cywilizacyjne. Fundacja służy pomocą ludziom, którzy najbardziej cierpią z powodu otyłości i skutków nią spowodowanych.

Wspólnie nauczymy Polaków jak dbać o swoje zdrowie i odpowiednią wagę w każdym momencie ich życia – mówi dr n. med. Angelika Wałach, V-ce Prezes Fundacji na Rzecz Walki z Otyłością,  ekspert merytoryczny kampanii Weight Balance.

Nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że otyłość prowadzi do takich poważnych
i przewlekłych chorób jak: cukrzyca typu 2., choroby układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, nowotwory złośliwe, kamica żółciowa, zaburzenia hormonalne, zmiany zwyrodnieniowe układu kostno-stawowego czy nocny bezdech
. Mam nadzieję, że dzięki kampanii Weight Balance nauczymy Polaków jak nie dać się otyłości i jak samodzielnie rozpoznać jej pierwsze objawy – dodaje Angelika Wałach.

Zespół specjalistów zaproszonych do realizacji założeń edukacyjnych kampanii,  wskaże czym otyłość jest i jakie skutki niesie ze sobą jej nieleczenie. Zapraszamy do budowania społeczności Weight Balance na profilu FB akcji.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.