Patronat Woman Magazine.

By | Aktualności | No Comments

wm_logo_XL

Miło nam poinformować o zdobyciu patronatu medialnego WomanMagazine.pl nad naszą akcją Weigt Balance.

Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się zainteresować Polaków ideą akcji.

Weight Balance to akcja społeczno-edukacyjna, pokazująca jak utrzymać odpowiednią wagę, sprawność fizyczną i psychiczną w każdym wieku. Weight Balance wskazuje właściwe nawyki żywieniowe, promuje zdrowy tryb życia i pokazuje, jak nie dać się otyłości!

Weight Balance – zmień swoje życie na zdrowsze

By | Aktualności | No Comments

weightbalance_Idea5Wystartowaliśmy z kampanią Weight Balance, której partnerami są: Centrum Leczenia Otyłości i Fundacja na Rzecz Walki z Otyłością. Weight Balance to akcja społeczno-edukacyjna, pokazująca jak utrzymać odpowiednią wagę, sprawność fizyczną i psychiczną w każdym wieku. Weight Balance wskazuje właściwe nawyki żywieniowe, promuje zdrowy tryb życia i pokazuje, jak nie dać się otyłości!

Statystyki chorych na otyłość w Polsce są zatrważające. Już co drugi Polak cierpli na otyłość lub nadwagę (TGI/MillwardBrown, lipiec 2015 – grudzień 2015).  Jesteśmy jednym z najszybciej tyjących krajów w Europie! Co piąte dziecko w wieku przedszkolnym cierpi na tę chorobę. Najwyższy czas zająć się problemem, w przeciwnym razie może nas czekać prawdziwa epidemia.

To dlatego w akcję Weight Balance zaangażowali się lekarze, dietetycy, psychologowie żywienia i fizjoterapeuci z Centrum Leczenia Otyłości, których porady, wparcie i wiedza, to tylko część programu edukacyjnego, realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii Weight Balance.

Działania realizowane w ramach Weight Balance wspiera Fundacja na Rzecz Walki z Otyłością, której głównym celem jest edukacja nt. profilaktyki żywieniowej u wszystkich grup wiekowych oraz zagrożeń jakie niosą ze sobą choroby cywilizacyjne. Fundacja służy pomocą ludziom, którzy najbardziej cierpią z powodu otyłości i skutków nią spowodowanych.

Wspólnie nauczymy Polaków jak dbać o swoje zdrowie i odpowiednią wagę w każdym momencie ich życia – mówi dr n. med. Angelika Wałach, V-ce Prezes Fundacji na Rzecz Walki z Otyłością,  ekspert merytoryczny kampanii Weight Balance.

Nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że otyłość prowadzi do takich poważnych
i przewlekłych chorób jak: cukrzyca typu 2., choroby układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, nowotwory złośliwe, kamica żółciowa, zaburzenia hormonalne, zmiany zwyrodnieniowe układu kostno-stawowego czy nocny bezdech
. Mam nadzieję, że dzięki kampanii Weight Balance nauczymy Polaków jak nie dać się otyłości i jak samodzielnie rozpoznać jej pierwsze objawy – dodaje Angelika Wałach.

Zespół specjalistów zaproszonych do realizacji założeń edukacyjnych kampanii,  wskaże czym otyłość jest i jakie skutki niesie ze sobą jej nieleczenie. Zapraszamy do budowania społeczności Weight Balance na profilu FB akcji.